"איור הוא הפקה המתבצעת על ידי אדם אחד....".

כאשר בסצינה קולנועית יש תסריטאי ובמאי, צלם ותפאורן, שחקנים ועורך, הרי שבסצינה מאויירת הצייר המאייר ממלא את כל התפקידים הללו בעצמו ולפיכך עליו להתמצא בתחומים אלה, לפחות באופן אינטואיטיבי. מאידך הוא משרת את הטקסט וכמובן את הלקוח- מזמין העבודה.
כדי לשרת טקסט על המאייר להבין מה הוא קורא ומה היא "כוונת המשורר"... אם האיור מסתפק רק בתרגומו של הטקסט לתמונה, נוצרת כפילות. במקרה כזה האיור הוא למעשה מיותר.
לדעתי על האיור להשלים את הכתוב ולהציג בתמונה את מה שנחבא בין השורות ובין המילים.

למרות שנהוג לומר: "תמונה אחת שווה אלף מילים". אני סבורה שהתמונה אינה יכולה לבוא במקום הכתוב. אני מאמינה שתפקידו של האיור הוא לעורר עניין בכתוב. לסקרן את הצופה/הקורא ולגרום לו לרצות לקרוא את הטקסט. תפקיד האיור לדעתי הוא לקדם את העלילה. כמו המקהלה המדברת בתיאטרון היוני הקלאסי , המספרת לקהל את מה שקורה בין המערכות אבל אינו מוצג על הבמה.

אני מזמינה אתכם לצפות באיורים במגוון נושאים. מתוך ספרים למבוגרים, ספרים לילדים וספרי לימוד, איורים מתערוכות של אגודת המאיירים בישראל , שהוצגו במוזיאונים וגלריות רבות בארץ: בבית אריאלה בתל אביב, בגלריה של בית יד לבנים ברעננה, במדיטק בחולון, במוזיאון חיפה, במוזיאון מונארט באשדוד, בתיאטרון ירושלים, במרכז המבקרים שבגן החיות התנ"כי בירושלים , בגלריית "הקצה " בנהריה ובמשכן האמנויות ברעננה.

כמו כן תוכלו לצפות בקריקטורות, פורטרטים, קומיקס ואיורים לברכות שונות.
כל האיורים צוירו במחשב, בתכנת פוטושופ והם שמורים להכנה לדפוס ללא צורך בסריקה. אשמח לקבל פניות לאיורים בכל התחומים הנזכרים.
ניתן לרכוש הדפסים מהאיורים שהוצגו בתערוכות של אגודת המאיירים בישראל, בפניה אלי.

בברכה ולהתראות


אודות נגה שימל  |  איורים לספרים  |  איורים בתערוכות  |   פורטרטים קומיקס וכרטיסי ברכה   |  צור קשר